Windows 8.1 wraz z aplikacją zdalnego pulpitu na Androida

Remote Desktop, czyli po polsku zdalny pulpit, to funkcja systemu Windows pozwalająca na połączenie się ze swoim komputerem za pośrednictwem innego urządzenia. Wraz z premierą najnowszej wersji swojego systemu Windows 8.1 Microsoft opublikował to narzędzie w wersji dla smartfonów i tabletów na systemy Android oraz iOS.

Do tej pory oficjalnie z systemowej funkcji zdalnego pulpitu w systemach Windows można było skorzystać wyłącznie za pomocą innego komputera osobistego z zainstalowanym Windowsem lub Maka firmy Apple wyposażonego w odpowiednią aplikację. Microsoft pomijał do tej pory urządzenia mobilne, ale przy premierze systemu Windows 8.1 firma zdecydowała się na publikację narzędzia przeznaczonego na smartfony i tablety z systemami Google oraz Apple.

Windows 8.1 wraz z aplikacją zdalnego pulpitu na Androida

remote desktop android

Aplikacja pozwala na zdalne połączenie się ze swoim komputerem i wykonywanie na nim operacji niemal tak, jakby się przed nim właśnie siedziało. Interfejs został zoptymalizowany do obsługi dotykiem ze wsparciem technologii multitouch, co powinno ułatwić korzystanie z aplikacji Modern UI obecnych w Windows 8.1.

Powstała też nowa wersja aplikacji do obsługi zdalnego pulpitu urządzeń z systemem Windows 8.1 dla komputerów Apple z systemem OS X, ale co ciekawe i zastanawiające, Microsoft nie udostępnił aplikacji do obsługi zdalnego pulpitu dla swojego własnego systemu mobilnego Windows Phone.

Windows 8.1 wraz z aplikacją zdalnego pulpitu na Androida

remote desktop ios

Trzeba też pamiętać, że do skorzystania ze zdalnego pulpitu konieczna jest wstępna konfiguracja komputera. Aplikację Remote Desktop dla systemu Android można pobrać ze sklepu Google Play, a dla systemu iOS ze sklepu App Store.

Zobacz również:

źródło: thenextweb.com