Windows 8.1 z nową funkcją dla usługi SkyDrive

Microsoft poinformował, że usługa SkyDrive dla Windows 8.1 otrzyma nową funkcję smart files, która pozwala na znaczne oszczędności przestrzeni dyskowej.

Już za kilka dni czeka nas premiera systemu Windows 8.1. Wczoraj Microsoft poinformował, że będzie go wspierał w ramach wsparcia dodatkowego do 9 stycznia 2023 roku (wsparcie podstawowe - do 8 stycznia 2018 roku), natomiast nieco wcześniej zaprezentował nowe rozwiązanie, którego możemy oczekiwać po jego instalacji. Mowa tutaj o funkcji smart files dla usługi SkyDrive. Co dzięki niej zyskujemy?

"Funkcja smart files pozwala na dostęp do fragmentów plików zawierających metadane, które nie tylko zajmują mniej miejsca na dysku, ale również zachowują się identycznie jak pełne pliki. Dzięki tej funkcji użytkownik ściąga tylko te dane, których w danym momencie potrzebuje. Przykładem wykorzystania smart files może być katalog ze zdjęciami, którego wagę 5,6GB można zmniejszyć do 185MB danych. W zależności od potrzeb, dane zdjęcie można pobrać, edytować i zapisać w pamięci wewnętrznej urządzenia."Zobacz również:

  • Windows 11 z większą ilością wyskakujących powiadomień? Oby nie!

Dodatkowo dowiedzieliśmy się również, że dysk SkyDrive otrzymał dostęp do technologii OCR (Optyczne Rozpoznawanie Znaków) pozwalającej na odczytywanie tekstu wewnątrz zdjęć.

Windows 8.1 - kilka słów

Windows 8.1 będzie miała premierę 18 października (17 października czasu polskiego). Użytkownicy systemu Windows 8 otrzymają go za darmo, natomiast pozostali chętni muszą się liczyć z wydaniem 120 USD (edycja podstawowa) lub 200 USD (edycja Pro).