Windows 8.1 z przyciskiem Start? Póki co, kompilacja 9369 (właśnie wyciekła) tego nie potwierdza

Do sieci wyciekła właśnie nowa kompilacja systemu Windows 8.1. Niestety nie oferuje ona przycisku Start...

Po wprowadzeniu na rynek systemu Windows 8 wielu użytkowników nie mogło się pogodzić z usunięciem przez Microsoft widocznego przycisku Start. Na szczęście szybko zareagowały na to różne firmy, które zaoferowały aplikacje pozwalające na przywrócenie tej funkcjonalności (mowa tutaj np. o aplikacji Pokki).

Z najnowszych doniesień serwisu ZDNet wynika jednak, że wraz z premierą systemu Windows 8.1 (kodowa nazwa Blue) gigant zamierza powrócić do przycisku Start. Ponadto umożliwić ma uruchamianie systemu prosto do pulpitu, z pominięciem ekranu startowego.

Czy to możliwe?

Oczywiście, że tak. Z pewnością może go do tego przekonać ogromna liczba pobieranych aplikacji przywracających przycisk rozwijający menu Start. Niestety, póki co, doniesień tych nie potwierdził ani sam Microsoft, ani najnowsza kompilacja Windows 8.1 o numerze 9369, która pojawiła się właśnie w różnych serwisach P2P.

Warto zaznaczyć, że jest to już druga kompilacja, która wyciekła do Sieci. W porównaniu do pierwszej, która nosiła numer 9364, wnosi kilka zmian takich, jak np. ulepszone przełączanie pomiędzy aplikacjami, dodanie karty konfiguracji touchpada w panelu ustawień, czy głębsza integracja treści internetowych.