Windows 8.1: zobacz go w akcji na oficjalnym filmie Microsoftu

Microsoft przygotował kilkuminutowy film prezentujący niektóre z nowych możliwości, które przyniesie ze sobą Windows 8.1.

Kilka miesięcy temu w Internecie pojawiły się spekulacje na temat systemu Windows Blue. Z czasem potwierdziło się, że Microsoft faktycznie nad nim pracuje, natomiast do Internetu zaczęły wyciekać kolejne jego kompilacje. Dzisiaj wiemy już, że Blue to kodowa nazwa Windows 8.1, czyli aktualizacji Windows 8, która zostanie oficjalnie zaprezentowana i udostępniona w wersji poglądowej dokładnie 26 czerwca.

Co istotne, Microsoft postanowił także, że do tego czasu będzie grał z konsumentami w (prawie) otwarte karty i z końcem maja zaprezentował oficjalnie za pośrednictwem swojego bloga szereg nowych rozwiązań, które ma przynieść ze sobą Windows 8.1 (mowa tutaj np. o powrocie przycisku Start). O ile jednak wówczas otrzymaliśmy do dyspozycji jedynie zrzuty ekranu, o tyle najnowsza propozycja giganta, czyli zamieszczony w serwisie YouTube kilkuminutowy film "First look at Windows 8.1" pozwala nam przyjrzeć się bliżej zmianom w ekranie startowym, ulepszeniom interfejsu użytkownika, nowemu interfejsowi wyszukiwania, czy integracji usługi SkyDrive. Co nieco zaskakujące, nie zobaczyliśmy jednak na nim, jak działa powracający do łask przycisk Start... Być może nie ma się czym chwalić?

Zapraszam do obejrzenia materiału: