Windows 8.2 z "prawdziwym" przyciskiem Start pojawi się w styczniu 2014 r.?

Windows 8.1 czeka wkrótce aktualizacja do Windows 8.2 - wynika z najnowszych "sieciowych" doniesień.

17 października Microsoft udostępnił za darmo aktualizację Windows 8.1 dla użytkowników systemu Windows 8. Miesiąc wcześniej pojawiły się jednak spekulacje, z których wynikało, że gigant pracuje już też nad kolejną aktualizacją o roboczej nazwie “Windows 8.1 Spring 2014 GDR” (GDR - General Distribution Release, jak w przypadku Windows Phone), która, jak sama nazwa wskazuje, powinna pojawić się wiosną przyszłego roku.

I właśnie ta aktualizacja jest bohaterką najświeższych niepotwierdzonych "sieciowych" doniesień, których autorzy twierdzą, że będzie się nazywała Windows 8.2 i dostarczona zostanie na rynek wcześniej, bo już w styczniu 2014 roku.

Zobacz również:

  • Windows 11: łatka dla procesorów Ryzen już gotowa
  • Poprawki dla systemów Windows czyli październikowy Patch Tuesday

Przycisk Start

Dodatkowo dowiadujemy się, że aktualizacja Windows 8.2 powinna przywrócić użytkownikom "prawdziwy" przycisk Start, który nie będzie po naciśnięciu przerzucał ich do ekranu Start kafelkowego interfejsu Modern UI.

Czy to możliwe, że Windows 8.2 pojawi się tak szybko?

Dlaczego nie? Warto bowiem pamiętać, że Windows 8.1, bardzo delikatnie mówiąc, nie jest pozbawiony błędów. Jak pamiętamy, Microsoft zdecydował się nawet na usunięcie na kilka dni ze sklepu Windows Store aktualizacji Windows RT 8.1.

Windows 8.2 - darmowa dostawa, jak w przyadku Windows 8.1?

Możemy być tego pewni: Windows 8.2, podobnie jak Windows 8.1, zostanie udostępniony użytkownikom Windows 8/8.1 za darmo.

Windows 9

Na koniec informacja dla osób czekających na nowe "okienka", a nie aktualizacje: Microsoft prawdopodobnie przesunął premierę Windows 9 na 2015 rok.