Windows 8 App Store - nadchodzi rewolucja!

Windows 8 najwyraźniej będzie wyposażony w App Store, czyli sklep z aplikacjami. Do tej pory były to jedynie przypuszczenia oparte na materiałach, które wyciekły z Microsoftu, ale obecnie wiadomość tę potwierdzają oficjalne informacje pochodzące od twórców systemu.

Na blogu Building Windows 8 znajdujemy listę różnych zespołów deweloperów, którzy obecnie pracują nad przygotowanie nowego systemu operacyjnego Microsoftu. Steve Sinofsky podaje tam, że zadaniem jednego z zespołów jest praca nad App Store. To prawie jak oficjalne potwierdzenie, że Windows 8 będzie wyposażony w sklep z aplikacjami.

App Store to rozwiązanie, które odniosło wielki sukces w mobilnym systemie Apple iOS. Podobne sklepy z aplikacjami znane są też a innych platform mobilnych. Wprowadzane są już także na komputerach stacjonarnych. Dokonało tego Apple w swoim systemie Mac OS X. Teraz także Microsoft pozwoli na korzystanie z przygotowanego przez siebie sklepu na komputerach stacjonarnych i laptopach z Windows 8.

Zobacz również:

  • Piekło zamarzło? Zobacz, co obiecuje Ci Microsoft
  • Niestety, to znowu się dzieje. Problemy z Windows 11 po aktualizacji
  • Koniec Windows 8.1. Czy można go dalej używać?

Gdy jednak pomyślimy o tym, że system ten będzie działał także na tabletach i smartfonach, to przekonamy się, że Microsoft może naprawdę zrewolucjonizować nie tylko sposób dystrybucji aplikacji, ale także ich funkcjonowania. Możliwe, że oprogramowanie dostępne w windowsowym App Store będzie kompatybilne ze wszystkimi rodzajami urządzeń działający w oparciu o system Windows 8. Doprowadziłoby to do ujednolicenia doznań użytkowników różnych platform oraz wprowadziło spore zmiany dla deweloperów.

Potwierdzenie prac nad sklepem z aplikacjami i sama jego nazwa wyjaśnia, dlaczego Microsoft i Nokia dołączyły niedawno do walki o znak towarowy App Store, który Apple zastrzegło jako swoją własność. Producent systemu Windows i jego sojusznik uważają, że jest to nazwa pospolita i powinna być dostępna dla wszystkich.