Windows 8 History Vault - zaawansowane tworzenie kopii zapasowych

Microsoft przygotowuje Windows 8 do wojny tabletów. Nie zapomina jednak o nowych funkcjach dla tradycyjnych komputerów. Podobno nowa opcja History Vault ma dawać duże możliwości przywracania kopii zapasowych. Inspiracją mogła być funkcja Time Machine z systemu Mac OS X.

History Vault to narzędzie do tworzenia kopii zapasowych (źródło: WinRumors.com)

Polecamy:

Zobacz też:

Serwis WinRumors.com podaje, że History Vault będzie zaawansowanym narzędzie do tworzenia kopii zapasowych podobnym do Time Machine z Mac OS X. System będzie regularnie tworzył automatyczne kopie zapasowe korzystając z istniejącej funkcji Shadow Copy.

Podobno History Vault ma być bardziej zaawansowaną opcją niż przywracanie systemu. Do wcześniejszego stanu będzie można przywracać nawet pojedyncze pliki. Windows 8 zaoferuje interfejs graficzny umożliwiający odtwarzanie zapisanego uprzednio stanu plików. Funkcja Time Machine, znana z komputerów firmy Apple, używa interfejsu cover flow. Nie wiadomo do końca, jak będzie wyglądał History Vault.

Zobacz również:

  • Forza Horizon 5 jest przepiękna. Zobacz nowy gameplay
  • Windows 7 wciąż trzyma się mocno wśród graczy
  • Darmowy Windows 11 - jak to możliwe?

Cały Windows 8 również pozostaje tajemnicą. Wiadomo, że będzie działał na tabletach kompatybilnych z procesorami ARM. Pogłoski wskazują też, że oprócz tradycyjnych okienek, dostępny będzie interfejs kafelkowy zapożyczony z Windows Phone 7. Jednak Microsoft nie podaje żadnych konkretnych informacji o właściwościach Windows 8.

Informacja o History Vault nie jest w 100 proc. pewna, ale i tak dobrze jest usłyszeć, że twórcy systemu pracują też nad nowymi opcjami dla tradycyjnych komputerów. Tablety są ekscytującą nowością, ale to laptopy i komputery desktop ciągle dominują pod względem liczby użytkowników. Oni na pewno docenią nowe i przydatne funkcje w Windows 8.