Windows 8 Phone zapewni informacje o najlepszych hotspotach

Microsoft wykupił licencję na technologię dostarczaną przez firmę Devicescape, dzięki czemu właściciele smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone 8 mogą liczyć na dostęp do bazy zawierającej informacje o sprawdzonych darmowych hotspotach Wi-Fi.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, najnowszy mobilny system Microsoftu, Windows Phone 8, dostarczał będzie swoim użytkownikom informacje na temat lokalizacji sprawdzonych (pod kątem bezpieczeństwa, jakości, szybkości i niezawodności) darmowych hotspotów WiFi. Wszystko dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Devicescape, która utrzymuje ponad 11 milionów hotspotów opartych na technologii Curated Virtual Network (CVN).

Devicescape podkreśla, że dostęp do informacji o znajdujących się w pobliżu hotspotach stanowił będzie "podstawową zdolność Windows Phone 8". Dzięki temu można z niego korzystać za pośrednictwem dbającej o nasze rachunki aplikacji Data Sense, funkcji Bing Local Scout oraz wbudowanych w telefony map.

Niestety umowa z Microsoftem nie obejmuje żadnej automatycznej synchronizacji. Oznacza to więc, że do wybranego hotspotu trzeba się będzie logować ręcznie.

Kiedy?

Amerykańscy użytkownicy Windows Phone 8 (jednak póki co, tylko ci, którzy korzystają z sieci Verizon) otrzymają dostęp do nowej funkcjonalności w ciągu najbliższych dwóch tygodni, natomiast pozostali do końca tego roku.