Windows 8 Pro: wszystko na temat taniej aktualizacji

Microsoft przygotował dla użytkowników wcześniejszych wersji "okienek" interesującą ofertę promocyjną pozwalającą im za niewielkie pieniądze przeprowadzić aktualizację do systemu Windows 8 Pro. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań z tym związanych.


Gdy system Windows 8 pojawi się pod koniec tego roku (przynajmniej wszystko na to wskazuje) będziesz mógł skorzystać z promocyjnej oferty pozwalającej na przeprowadzenie aktualizacji za zaledwie 40 USD. Oferta przeznaczona jest dla osób korzystających obecnie z systemów Windows XP, Vista i Windows 7.

Warto przypomnieć, że Microsoft podobną propozycję przygotował przy okazji premiery systemu Windows 7, lecz była ona znacznie droższa (50-100 USD). Kolejna poważna różnica dotyczy tego, że korzystając z obecnej promocji otrzymujemy do dyspozycji system nie w podstawowej wersji, ale wersji Pro.

Jeżeli zamierzasz skorzystać z tej ograniczonej czasowo propozycji poniżej znajdziesz odpowiedzi na kluczowe pytania na jej temat.

Czy aktualizacja do Windows 8 Pro możliwa jest już teraz w systemie przedsprzedaży?

Nie. Nie możesz kupić aktualizacji do systemu Windows 8 Pro do czasu jego premiery. Gdy ona nastąpi, znajdziesz interesującą cię ofertę na stronie Microsoftu.

Kiedy Windows 8 zadebiutuje na rynku?

Analitycy oczekują, że Windows 8 pojawi się jesienią. Najwięcej mówi się o październiku.

Do kiedy będzie trwała oferta promocyjnej aktualizacji za 40 USD?

Do 31 stycznia przyszłego roku.

Co otrzymam wraz z Windows 8 Pro?

Dla przeciętnego użytkownika różnica pomiędzy domową wersją Windows 8 a wersją Pro będzie mało zauważalna. Jeżeli jednak jesteś zainteresowany takimi rozwiązaniami jak szyfrowanie BitLocker, bootowanie z wirtualnego dysku, czy technologia Hyper-V, z pewnością powinieneś postawić na wersję Pro (o tym ile wersji nowego systemu szykuje Microsoft dowiesz się tutaj).

Co z Windows Media Center?

Microsoft poinformował niedawno, że aplikacja Windows Media Center nie będzie wbudowana w Windows 8 (więcej na ten temat dowiesz się z artykułu "Microsoft pozbawia Windows 8 wsparcia dla DVD. Chodzi o pieniądze..."). Aktualizując jednak swój obecny system do Windows 8 Pro otrzymasz możliwość opcjonalnego darmowego jej pobrania.

Co aktualizacja pozostawi po moim starym systemie?

Aktualizacja z Windows 7: aplikacje, ustawienia systemu, pliki osobiste

Aktualizacja z Windows Vista: ustawienia systemu, pliki osobiste

Aktualizacja z Windows XP: pliki osobiste

Czy mogę zainstalować aktualizację Windows 8 Pro na czystym dysku?

Tak. Podczas aktualizacji będziesz mógł zrezygnować z zachowywania jakichkolwiek swoich poprzednich danych. Możesz też stworzyć bootowalny nośnik (USB lub DVD) i za jego pomocą sformatować dysk twardy przed instalacją.

Jak mogę stworzyć bootowalny nośnik?

Nic w tym trudnego. Postępuj zgodnie z instrukcjami asystenta, który przeprowadzi cię przez cały proces aktualizacji.

Nie lubię pobierać programów. Czy mogę kupić system w wersji pudełkowej?

Tak. Kosztuje on jednak o 30 USD więcej.

Czy oferta ta będzie również dostępna dla nas?

Microsoft zapowiedział, że promocyjna oferta aktualizacyjna udostępniona zostanie dla mieszkańców 131 krajów. Jest więc duża szansa, że pojawi się również w Polsce.

Mam jeszcze jakieś inne możliwości taniego zdobycia Windows 8?

Tak, ale tylko jeżeli właśnie planowałeś zakup nowego komputera z Windows 7. Wówczas do 31 stycznia 2013 roku przejście na Windows 8 Pro będzie cię kosztowało zaledwie 69 złotych (więcej informacji tutaj).