Windows 8 Release Preview gotowy do pobrania! Eee...chwileczkę, nie tak prędko...

Microsoft opublikował "niechcący" na Windows Hardware and Driver Developer Blog post informujący o udostępnieniu systemu Windows 8 Release Preview. Prawdopodobnie więc wkrótce faktycznie dostaniemy go w nasze ręce.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami kandydat do wydania finalnego, czyli Windows 8 Release Preview miał zostać udostępniony na początku czerwca. Wydaje się, że możemy go dostać w nasze ręce nawet szybciej niż się spodziewamy.

Skąd ten wniosek?

Na blogu Windows Hardware and Driver Developer pojawił się bowiem wpis (trudno powiedzieć, czy został tam umieszczony z premedytacją dla podgrzania atmosfery, czy też przez przypadek) Chucka Chana (wiceszef zespołu zajmującego się rozwojem Windows) mówiący o udostępnieniu najnowszego systemu Microsoftu.

Co prawda bardzo szybko został on zdjęty, lecz do tego czasu wszędobylskim internautom udało się wykonać odpowiedni zrzut ekranu:

Ocalony przez internautów wpis dotyczący udostępnienia systemu Windows 8 w wersji Release Preview

Ocalony przez internautów wpis dotyczący udostępnienia systemu Windows 8 w wersji Release Preview

Wynika z niego, że Microsoft szykuje dla chętnych możliwość pobrania systemu Windows 8 Release Preview, zestaw Windows Driver Kit 8 oraz Visual Studio 2012 (również w wersji Release Preview).

Na końcu wpisu możemy jeszcze przeczytać, że zespół odpowiedzialny za system nie może się doczekać tych wszystkich niesamowitych urządzeń, które producenci opracowują z myślą o Windows 8.

Biorąc powyższe pod uwagę wydaje się, że być może Microsoft szykuje nam...prezent na Dzień Dziecka!

AKTUALIZACJA:

Oprogramowanie już jest dostępne! Zapraszamy do pobrania z naszej witryny:

Pobierz: Windows 8 Release Preview.