Windows 8 będzie porażką dla użytkowników tradycyjnych pecetów?

Firma IDC przewiduje, że bardzo niewielu użytkowników pecetów zaktualizuje Windows 7 do Windows 8. A co gorsza, Windows 8 ma polec również w tabletach.

Windows 8

Windows 8 będzie aktualizacyjną porażką - tak wynika z raportu Worldwide System Infrastructure Software 2012 Top 10 Predictions.

Windows 8 - za mało nowości dla desktopów?

Wygląda na to, że Windows 8 wprowadzi zbyt mało nowości dla użytkowników desktopów i laptopów. Nowy interfejs Metro został ewidentnie zaprojektowany dla ekranów dotykowych i tabletów, a tymczasem Windows 8 na desktopie zachowuje się i wygląda jak Windows 7. Po co więc dokonywać aktualizacji? Również firmy mają zachować dystans do Windows 8 ze względu na problemy z kompatybilnością interfejsu Metro.

Interfejs Metro w Windows 8

Interfejs Metro w Windows 8

Windows 8 tak, ale tylko z nowymi komputerami

Firma IDC przewiduje, że Windows 8 będzie się sprzedawać, ale jedynie z nowymi komputerami. Natomiast ludzie nie będą aktualizować swojego obecnego systemu na starych maszynach.

Windows 8 zawiedzie na tabletach?

Według IDC również Windows 8 na tabletach będzie rozczarowaniem dla Microsoftu. Niedawno również firma Forester ostrzegała Microsoft przed porażką na tabletach, gdyż Windows 8 pojawi się zbyt późno. Do tej pory iPad, Kindle Fire i tablety z Androidem podzielą miedzy siebie rynek.

Czy Microsoft trzyma asa w rękawie?

Oczywiście Microsoft może jeszcze zmienić swoje plany co do Windows 8. Ale jeżeli tego nie zrobi, to wygląda na to, że sukcesu takiego, jaki osiągnął Windows 7 nie będzie.

A co Wy myślicie o Windows 8? Będzie sukces czy porażka?