Windows 8 bez przycisku Start?

Podobno Microsoft podjął decyzję o usunięciu przycisku Start z systemu Windows 8. Możliwe, że jego miejsce zajmie "gorący narożnik", który będzie pokazywał podgląd interfejsu Metro na pulpicie oraz podgląd pulpitu w interfejsie Metro.

Windows 8

Screeny prezentujące pulpit systemu Windows 8 bez przycisku Start pojawiły się w chińskim serwisie PCBeta.com, a następnie doniesienia te potwierdził TheVerge.com, który utrzymuje, że ma informacje od źródeł związanych z twórcami systemu.

Wiele wskazuje na to, że miejsce przycisku start zajmie gorący narożnik, który pozwoli na wyświetlanie podglądu pulpitu lub interfejsu Metro w zależności od tego, w którym środowisku graficznym akurat się znajdujemy. Takie rozwiązanie może ułatwiać przejścia z jednego interfejsu do drugiego i zatrzeć wrażenie drastycznej różnicy między nimi.

Zobacz również:

  • Popularna usługa przestanie obsługiwać Windows 7 i 8

Wcześniej wydawało się, że przycisk Start będzie zachowany, a usunięte zostanie tylko menu Start, które miało być zastąpione mniej rozbudowanym. Teraz jednak, nowe informacje i niektóre screeny wskazują, że opcje, które miały się tam znaleźć zostaną umieszczone przy prawym brzegu ekranu.

Windows 8 bez przycisku Start?

Windows 8 bez przycisku Start

Na razie informacje te nie są potwierdzone, ale już pod koniec lutego 2012 roku wydana zostanie publiczna beta Windows 8, która powinna prezentować już sprecyzowaną wizję systemu. Wtedy każdy zainteresowany będzie mógł samodzielnie przekonać się, w jakim kierunku zmierza Microsoft. Finalna wersja systemu powinna zostać wydana w październiku.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: