Windows 8 czy Mac OS X Lion. Który wybierasz?

Steve Jobs zaprezentował dziś system operacyjny Mac OS X Lion. Zobacz czym różni się od Windows 8 i który OS jest bardziej przyszłościowy.

Apple przedstawia tablet jako urządzenie supernowoczesne, a nawet jako zerwanie z przeszłością. Microsoft widzi w nowych "zabawkach" kontynuację peceta. Tę różnicę świetnie pokazują kolejne wydania systemów operacyjnych - Windows 8 i Mac OS X Lion.

Wyścig przyszłości

Windows 8 ma być systemem operacyjnym, który będzie współpracował z każdym komputerem. Będzie zaprojektowany do pracy na tabletach, ale sprawdzi się też na pecetach, laptopach, netbookach i komputerach all-in-one. Ma to swoje zalety, bo nie będzie już trzeba uczyć się nowego systemu operacyjnego i na każdym sprzęcie otworzymy wszystkie nasze aplikacje. Apple, zamiast szukać "idealnego systemu", zachowuje podział między smartfonami i tabletami (z iOS) a komputerami osobistymi z systemem Mac OS X. Tutaj głównym celem jest przeniesienie najlepszych funkcji z tabletów również do Mac OS X Lion.

Zobacz również:

  • Beta testy Google Play na Windows ruszyły! Pierwsi użytkownicy już grają
  • Jak włączyć domyślne wyświetlanie rozszerzeń plików Windows?
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [21.01.2022]

Które rozwiązanie jest lepsze i dlaczego? Oto podstawowe pytanie, które zadaje sobie PCWorld.pl. Czy już dziś można przewidzieć, który system operacyjny czeka lepsza przyszłość? A może jest jeszcze zbyt wcześnie, aby wydać werdykt...

Windows 8 czy Mac OS X Lion. Który wybierasz?

Zapraszamy do dyskusji!