Windows 8 - data premiery: październik 2012 r.

Jeszcze w tym roku będziemy mogli skorzystać z finalnej wersji Windows 8. Prace techniczne nad systemem operacyjnym skończą się latem 2012 r., a przewidywana data oficjalnej premiery to najbliższy październik.


Windows 8 pojawi się jesienią

Według doniesień Bloomberga, oficjalna informacja na temat daty premiery Windows 8 ogłoszona zostanie podczas zbliżającej się kwietniowej konferencji Microsoftu. Październik 2012 r. jest już jednak niemal pewny, a data premiery zbiegnie się z sezonem zakupów świątecznych. System operacyjny szybko trafi więc do wielu nowych notebooków, komputerów stacjonarnych i tabletów takich producentów jak Dell, HP, Gateway, Sony, Asus, Toshiba, Lenovo i Acer.

Jeden system dla pecetów i tabletów

Pracując nad Windows 8 Microsoft zastosował nowe podejście do systemu operacyjnego stawiając na jego funkcje dotykowe oraz umożliwiając jego pracę zarówno na "standardowych" maszynach opartych na architekturze x86, jak komputerach korzystających z dominującej na rynku mobilnym architektury ARM. W założeniu nowy system ma zapewnić użytkownikowi możliwość skorzystania z połączenia najlepszych rozwiązań z komputerów przenośnych oraz "zwykłych" pecetów. Oferuje on do dyspozycji użytkowników interfejs Metro, który świetnie sprawdza się zwłaszcza na tabletach. Swoje przenośne urządzenia z Windows 8 zapowiedziały już m.in. Lenovo, Samsung, Nokia i Asus.

Windows 8 - głosy krytyki

Wydanie Windows 8 Consumer Preview nie obyło się bez kilku negatywnych opinii. W sieci działa choćby kampania społeczna "Naprawiamy Windows 8", w której użytkownicy domagają się przywrócenia przycisku START i pewnych elementów starego paska zadań.

___________________________________

Co sądzicie o Windows 8? My ciągle nie potrafimy rozgryźć czy będzie to przełom i spektakularny sukces czy może porażka Microsoftu... Czekamy na opinie!