Windows 8 dla procesorów ARM będzie miał Office'a 15

Microsoft poinformował jakiś czas temu, że system Windows 8 zostanie wydany także w wersji dla procesorów wykonanych w architekturze ARM. Teraz Steven Sinofsky odpowiedzialny za prace nad systemem poinformował, że wersja ARM będzie obsługiwała aplikacje Office'a 15 oraz pulpit.

Windows 8

Wpis Stevena Sinfosky'ego na blogu Building Windows 8 szeroko omawia technologie zastosowane w systemie Windows 8 dla ARM. Znaleźć tam można również informacje o tym, że będzie on zawierał nie tylko interfejs Metro, ale także pulpit dostępny podobnie jak w innych wersjach Windows 8 oraz aplikacje nowego Office'a 15.

Procesory ARM są popularne na urządzeniach mobilnych i dlatego istnieje takie zainteresowanie wersją Windows 8 przeznaczoną dla tej architektury. Użytkownicy zastanawiają się, czy ta wersja systemu będzie kompatybilna z pozostałymi przeznaczonymi dla procesorów Intela i AMD. Teraz Sinofsky mówi, że cały ekosystem Windows 8 ma zapewniać spójne doznania.

Zobacz również:

Na blogu znajdujemy informacje o tym, że tablety z procesorami ARM będą również dysponowały aplikacjami nowego pakietu biurowego znanego obecnie jako Office 15. Sinofsky mówi, że nowy Word, Excel, PowerPoint i OneNote zostały zaprojektowane z myślą o interfejsie dotykowym oraz niskim poborze energii.

Sinofsky dodaje, że aplikacje przeznaczone dla urządzeń z procesorami ARM to nie jedynie dostosowane wersje programów przygotowanych wcześniej dla procesorów x86/64, ale odrębne produkty, które wymagały pracy włożonej w to, by wiernie odpowiadały swoim odpowiednikom przeznaczonym dla układów Intela i AMD. Publiczna beta systemu Windows 8 ma zostać wydana pod koniec lutego 2012 roku.