Windows 8 dla specjalistów branży IT już w przyszłym tygodniu?

Możliwe, że na konferencji w przyszłym tygodniu, Microsoft wyda system Windows 8 w wersji CTP przeznaczonej do wgląda dla branży IT. Jeżeli faktycznie się ukaże, to nie będzie dostępny dla użytkowników końcowych a jedynie deweloperów i specjalistów IT.

Informacja o wydaniu wczesnej wersji Windows 8 w nadchodzącym tygodniu pojawiła się na koncie MSFTtm na Twitterze. Nie jest ona jednak w 100 proc. pewna. ZDNet.com podaje, że Windows 8 CTP (Community Technology Preview) ukaże się dopiero pod koniec lipca, a wersja beta dla wszystkich użytkowników we wrześniu.

Nie ma pewności co do ukazania się Windows 8 CTP, ale wiadomo na pewno, że nowy system operacyjny Microsoft będzie odgrywał bardzo ważną rolę na konferencji Worldwide Partner Conference, która odbędzie się od 11 do 14 lipca. Ma ona przygotować partnerów Microsoftu na to, co wydarzy się w 2012 roku. Jeszcze więcej informacji zostanie podanych we wrześniu na konferencji BUILD dla deweloperów.

Zobacz również:

  • Jak odwrócić / jak obrócić ekran w komputerze z Windowsem? [PORANDIK]
  • Najlepsze programy do czyszczenia systemu Windows
  • Teams Essentials - co to jest i czym różni się od zwykłego Teams?

Na razie Microsoft dostarczył tylko przebłysków tego, czym będzie Windows 8 i to głównie w wersji tabletowej. Tradycyjny interfejs jest znany tylko z różnych pogłosek i kilku screenów, które trafiły do Internetu. Ma on podobno posiadać wstążkę (ribbon) zamiast paska narzędzi w eksploratorze Windows oraz funkcję History Vault do tworzenia zaawansowanych kopii zapasowych.