Windows 8 do pobrania w dziale PC World Download

Microsoft udostępnił wersję testową swojego nowego systemu operacyjnego. Nazwano ją Windows 8 Developer Preview. Nie oferuje ona stabilnej pracy, ani pełnej funkcjonalności finalnego produktu, ale pozwala lepiej przyjrzeć się nowościom wprowadzonym przez twórców systemu.

13 września br. na konferencji BUILD po raz pierwszy dokonano obszernej prezentacji Windows 8 i jego interfejsu Metro. System oferuje wiele nowych rozwiązań. Usprawnia wykorzystanie ekranów dotykowych i w znacznej mierze zintegrowany jest z chmurą obliczeniową. Aby zapoznać się z nim bliżej obejrzyjcie galerię screenów lub pobierzcie jedną z trzech dostępnych wersji pokazowych.

Windows 8 Developer Preview 64-bit (with Developers Tools) - jest to najobszerniejsza wersja testowa przeznaczona dla 64-bitowych komputerów. Obraz ISO zajmuje 4,8 GB i oferuje narzędzia dla deweloperów. Są wśród nich Visual Studio 11 Expres i SDK do tworzenia aplikacji w stylu Metro.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Windows 8 Developer Preview 64-bit - wersja okrojona, która nie dysponuje narzędziami deweloperskimi. Plik ISO waży 3,6 GB i przeznaczony jest dla osób, które chcą zainstalować system na 64-bitowych maszynach, ale nie mają zamiaru testować narzędzi do tworzenia aplikacji.

Windows 8 Developer Preview 32-bit - ta edycja to 32-bitowy odpowiednik wersji opisanej powyżej. Jej rozmiar to 2,8 GB, a wymagania sprzętowe są następujące: 1GB RAM i 16 GB miejsca na dysku twardym. W edycjach dla 64-bitowych komputerów wymagania wzrastają do 2 GB RAM i 20 GB miejsca na dysku twardym.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: