Windows 8: do premiery niedaleko, a tu kolejne trzy luki do załatania

Do premiery Windows 8 pozostało już niewiele czasu. Microsoft powinien jednak zdążyć z załataniem trzech luk, które niedawno wykrył Sung-Ting Tsai z firmy Trend Micro.

Windows 8 będzie miał premierę 26 października. Jak się jednak właśnie okazało (co w sumie chyba nie powinno aż tak bardzo dziwić) pracujący nad nim zespół nie uchronił się przez błędami pozwalającymi na przeprowadzenie ataku na ten budzący sporo kontrowersji system.

Sung-Ting Tsai z firmy Trend Micro poinformował bowiem, że w udostępnionych wersjach nowego produktu Microsoftu wykrył trzy luki:

- w jądrze

- w Windows Runtime (WinRT) API

- w component object model (COM)

Tsai przyznał ponadto, że przeprowadził szereg testów wspomnianych luk. Nie był jednak w stanie w pełni wykorzystać ich do przeprowadzenia ataku co jednak jego zdaniem nie zmienia faktu, że osoba posiadająca odpowiednią wiedzę i czas znajdzie sposób, aby zagrozić systemowi.

Na koniec warto przypomnieć, że Tsai kilka miesięcy temu wykrył również problem z bezpieczeństwem systemu Windows 8 Consumer Preview związany z błędami pamięci. Microsoft szybko jednak sobie z nim poradził.