Windows 8: dotykowy Firefox Beta w końcu udostępniony. Pobierajcie i testujcie

Po blisko dwóch latach prac Mozilla udostępniła w końcu betę dotykowej wersji przeglądarki Firefox - Firefox for Windows 8 Touch Beta.

Blisko dwa lata temu Mozilla zapowiedziała, że udostępni przeglądarkę internetową Firefox przygotowaną dla interfejsu Metro w systemie Windows 8. Dopiero dzisiaj jednak wydała jej wersję beta - Firefox for Windows 8 Touch Beta - która przygotowana została z myślą o użytkownikach dysponujących komputerem wyposażonym w dotykowy ekran, lub mobilnym urządzeniem takim jak smartfon, czy tablet.

Ekran startowy oprogramowania opiera się na dużych kafelkach, które za pomocą jednego dotknięcia pozwalają przejść do zakładek, historii użytkownika i najczęściej odwiedzanych stron. Dotykowy Firefox radzi sobie także z gestami takimi jak np. "pinch-to-zoom", czyli "szczypanie" ekranu oraz pozwala na skorzystanie z takich przydatnych rozwiązań jak tryb Snap i funkcja dzielenia.

Zobacz również:

  • Przeglądarki internetowe - popularność na świecie [wrzesień 2021]
  • Płatność w metrze za pomocą systemu rozpoznawania twarzy - zobacz, jak działa w Moskwie!
  • Firefox - historia aktualizacji [06.10.2021]

Ponadto oprócz elementów opartych o dotyk nowy Firefox beta (konkretnie 28.0 beta 1) oferuje m.in. wsparcie dla kodeka odtwarzania wideo VP9 oraz Gamepad API zapewniający wsparcie dla kontrolerów gier.

Pobierz: Firefox for Windows 8 Touch Beta