Windows 8 działa na 128 MB RAM!

Microsoft zapowiadał, że wymagania sprzętowe Windows 8 nie będą przewyższały tych z Windows 7. Niewysokie wymagania systemu zostały potwierdzone przez Marcina Grygiela, który zaprezentował nowy OS Microsoftu pracujący na komputerze ze 128 MB RAM.

Windows 8 na 128 RAM
Windows 8 ma funkcjonować na urządzeniach od tabletów po komputery z wielordzeniowymi procesorami. System powinien więc być dobrze zoptymalizowany, a jego wymagania nie mogą być wygórowane. Microsoft zapowiadał, że będą zbliżone do tych znanych z Windows 7. Udowodnić to postanowił Marcin Grygiel aka Marcin-prv.

Udało mu się uruchomić Windows 8 Developer Preview z włączonym interfejsem Aero i Metro na komputerze wyposażonym w 128 MB RAM. Mówi on, że system wymaga mniej pamięci RAM niż Windows 7, który w 2009 roku uruchomił na 128 MB RAM bez interfejsu Aero.

Zobacz również:

  • Popularna usługa przestanie obsługiwać Windows 7 i 8

Film prezentujący Windows 8 na 128 MB RAM został zamieszczony w serwisie YouTube. W opisie pod filmem znajdujemy informację o tym, że Grygiel zastosował dysk HDD Samsung HD753LJ, a uruchamianie systemu trwało około 2-3 h. Windows 8 działa wolno i mozolnie, ale trudno oczekiwać czegoś innego przy 128 MB RAM. Poniżej materiał filmowy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: