Windows 8 - garść informacji i plotek

Do oficjalnej premiery nowego systemu giganta z Redmond, która będzie miała miejsce 26 października, pozostało jeszcze sporo czasu. Niemal każdego dnia pojawiają się nowe informacje i plotki związane z Windows 8, oto kilka z nich.

Logo Windows 8

Logo Windows 8

Windows 8 wyciekł do sieci...

Dokładnie dzień po ogłoszeniu przez Microsoft statusu RTM (Released to Manufacturing) osóemki do sieci wyciekł 64-bitowy system w wersji Enterprise N. Kompilacja, która wyciekła jest oznaczona ciągiem: 9200.16384.120725-1247_x64fre_enterprisen_en-us_VL_EnterpriseN-NONBOOT_DVD. Obraz systemu waży 2,83 GB i dostępny jest na warezach i stronach z torrentami. Oczywiście stanowczo nie popieramy piractwa i wszystkim zainteresowanym najnowszym systemem Windows 8 radzimy przetestować wersję Release Preview (do pobrania z naszej bazy) lub poczekać do jego premiery i zakupić oryginalny produkt.

...i złamano już jego zabezpieczenia

Dziś pojawiła się informacja o złamaniu zabezpieczeń Windows 8 i pojawieniu się cracka, który aktywuje system i pozwala na jego pracę przez 180 dni. Kolejny raz zawiodły więc próby wzmocnienie zabezpieczeń i poprawienia mechanizmu aktywacji systemu przez Microsoft. Taka sytuacja powtarza się cyklicznie, wraz z premierami kolejnych systemów z rodziny Windows.

Tak będą wyglądać pudełka z Windows 8?

Pudełka z Windows 8 mają zerwać z charakterystyczną falującą flagą, znaną z poprzednich wersji systemu Microsoftu. Zamiast niej mają pojawić się dobrze już nam znane kafelki. W białym pudełko ma się znaleźć standardowa wersja Windows 8, a w czarnym - wersja Pro.

Windows_pudelka

Windows_pudelka

Windows 8 Pro za 59.99 euro?

Screenshot z opcji aktywacji Windows Pro

Screenshot z opcji aktywacji Windows Pro

Do sieci wyciekł zrzut ekranu z okna aktywacji Windows 8 Pro. Według tego zrzutu licencja na system w wersji Pro kosztować będzie 59,99 euro. Dopłata za otrzymanie systemu na płycie DVD ma z kolei wynosić 14,99 euro.

Microsoft wymusi na użytkownikach kafelkowy interfejs

Gigant z Redmond zapowiedział, że zablokuje możliwość rozruchu swojego nowego systemu bezpośrednio do klasycznego pulpitu, znanego z Windows 7. Tak więc według Microsoftu po uruchomieniu systemu operacyjnego ujrzymy interfejs Metro, a dopiero po kliknięciu kafelki z Pulpitem zostaniemy do niego przeniesieni. Czy blokada będzie skuteczna i nie zostanie złamana - czas pokaże.