Windows 8 - haker chwali się złamaniem systemu

Windows 8 jeszcze nie ma swojej daty premiery a już jego zabezpieczenia zostały złamane. Pewien austriacki haker podobno napisał już pierwszy bootkit dla najnowszego systemu firmy Microsoft. Dowody na to ma przedstawić już za kilka dni.

Bootkit to technika zarażania komputera w trakcie jego uruchamiania. Peter Kleissner jest autorem pierwszej na świecie takiej infekcji przeznaczonej dla Windowsa 8. Efekty swojej pracy ma zaprezentować podczas konferencji MalCon, która w dniach 25-26 listopada odbędzie się w Bombaju.

Kleissner znany jest z tego, że jakiś czas temu stworzył rootkita, który przechwytywał hasła i klucze na maszynach pracujących pod kontrolą systemu Windows. Teraz austriacki haker chce się zapisać w historii czymś znacznie donioślejszym. Jeśli informacje by się potwierdziły, byłby on pierwszą osobą na świecie, która złamałaby zabezpieczenia Windowsa 8.

Zobacz również:

  • Jak włączyć domyślne wyświetlanie rozszerzeń plików Windows?
  • "Tajna" aktualizacja Messengera. Na to czekałam!

Dzieło Kleissnera nosi nazwę Stoned Lite i "waży" jedynie 14 KB. Składa się ono z infektora

bootkitu, sterowników oraz wtyczek.

Złamanie systemu Windows 8 nie jest niczym zaskakującym. Zdziwienie może budzić jednak relatywnie krótki czas jaki był do tego potrzebny...