Windows 8 i tablety Surface pojawią się w tym samym czasie

Firma Microsoft w zgłoszenie przesłanym do SEC poinformowała, że tablety Surface pojawią się na rynku razem z systemem Windows 8.


Kilkanaście dni temu Steven Sinofsky poinformował, że premiera systemu Windows 8 będzie miała miejsce 26 października. Wielu obserwatorów oczekiwało również, że w tym samym terminie na rynek trafią zaprezentowane niedawno tablety Microsoftu z rodziny Surface. Jak się właśnie okazało, mieli oni rację.

W dokumencie przesłanym przez Microsoft do US Securities Exchange Commission (amerykańska komisja papierów wartościowych i giełd) możemy bowiem m.in. przeczytać:

"Następna wersja naszego systemu operacyjnego, Windows 8, będzie generalnie dostępna 26 października. W tym samym czasie rozpoczniemy sprzedaż Surface, serię urządzeń zaprojektowanych i wyprodukowanych przez Microsoft"

Microsoft i czynniki ryzyka

Przeglądając dokument warto także zwrócić uwagę na część opisującą "czynniki ryzyka". Możemy tam przeczytać m.in.:

- "nasze urządzenia Surface będą konkurowały z produktami wytwarzanymi przez naszych partnerów OEM, co może mieć wpływ na ich przywiązanie do naszej platformy"

- "musimy pozyskać programistów [aby móc konkurować z Google Play i Apple Store - red.], którzy będą pisali aplikacje dla nas i będą to aplikację wysokiej jakości oferujące atrakcyjny wygląd i dużą wartość. Wysiłki mające na celu konkurencję z tymi rynkami aplikacji mogą zwiększyć nasze koszty i obniżyć nasze marże operacyjne"

Cena

Niestety póki co dalej nie poznaliśmy szczegółów dotyczących najważniejszego elementu, czyli przewidywanych cen tabletów Surface.

__________________

Z pełną treścią zgłoszenia zapoznacie się tutaj, natomiast możliwości tabletów Surface poznacie czytając artykuł "Tablety Microsoft Surface Pro i RT: poznaj je bliżej i sprawdź czym się różnią".