Windows 8 już w 2012 roku, przynajmniej według Holendrów

Holenderski oddział Microsoftu poinformował o fakcie, który na razie nie miał ujrzeć światła dziennego. Microsoft na pewno nie planował bowiem ogłaszać premiery Windows 8 dwuzdaniową wzmianką na końcu zwykłej notki prasowej.

Holenderski oddział Microsoftu pewnie będzie się musiał tłumaczyć przed centralą. Jego pracownicy postanowili bowiem przyspieszyć pewne ważne dla firmy fakty. Z okazji pierwszej rocznicy Windows 7 na łamach holenderskojęzycznej wersji strony Microsoftu pojawiło się oficjalne oświadczenie dla prasy.

Wszystko byłoby z nim w porządku gdyby nie końcowe zdanie ostatniego akapitu. Jak informuje Engadget, ogłoszono w nim, że systemu Windows 8 można się spodziewać na rynku już za dwa lata.

Nie są to pierwsze informace dotyczące nowej wersji platformy Microsoftu. Na łamach Microsoft Kitchen już w zeszłym roku spekulowano, że nowa wersja systemu operacyjnego może się pojawić właśnie w 2012 roku.

Oficjalna strona Microsoftu wydaje się jednak dużo pewniejszym źródłem dla tego typu wiadomości. Zdaje sie jednak, że informacja o nowej wersji systemu operacyjnego nie była zamierzona. Ostatni akapit oficjalnego materiału prasowego został już zmieniony i nie ma w nim śladu po obecnej jeszcze w weekend frazie "Windows 8".