Windows 8 można już zamówić

Premiera systemu operacyjnego Windows 8 to jedno z najbardziej oczekiwanych tegorocznych wydarzeń na rynku IT.  Najnowszą wersję „okienek” można już zamawiać w firmie Senetic.

Firmy oraz klienci indywidualni zainteresowani zakupem systemu Windows 8 mogą już zamówić oprogramowanie w firmie Senetic. Cena Windows 8 wynosi 291,66 złotych netto, natomiast za wersję Windows Professional 8 trzeba zapłacić 431,06 złotych netto. Warto dodać, że aktualizacja z poprzednich wersji systemu Windows do najnowszej wersji Windows 8, kosztuje 202,44 zł netto.

- Przedsprzedaż Windows 8 Pro spotkała się z dużym zainteresowaniem Amerykanów. System zajmuje pierwsze miejsce na liście bestsellerów w dziale oprogramowania sklepu Amazon. Myślę, że Polacy również chętnie będą sięgać po najnowszy system operacyjny Microsoftu – dodaje  Rafael Białożyt, Software Business Unit Manager Senetic

Nowy system operacyjny Microsoft, przynosi ze sobą kilka istotnych zmian. Największą jest odmieniony interfejs użytkownika. Po raz pierwszy od czasu Windows 95, Microsoft zrezygnował z klasycznego menu, paska zadań, zastępując je kafelkowym interfejsem Metro UI. Nowe  rozwiązanie ma ułatwić i przyspieszyć pracę, jest także ukłonem w kierunku użytkowników tabletów oraz smartfonów. Co ważne, tradycjonaliści wciąż będą mogli korzystać z interfejsu Aero. Kolejna nowinka to bezpośredni dostęp z poziomu pulpitu do sklepu Windows Store, gdzie użytkownicy systemu  będą mogli kupować, pobierać i aktualizować aplikacje.

Jednym z największych atutów Windows 8 jest kompatybilność sprzętowa. System przystosowano do współpracy z komputerami wyposażonymi w procesory x86 i x64, tabletami oraz smartfonami. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość obsługi urządzeń opartych o architekturę ARM, powszechnie wykorzystywaną przez producentów tabletów.

W systemie Windows 8 dopracowano technologię dotykową. Wprawdzie możliwość obsługi terminali za pomocą dotyku  pojawiła się już w Windows 7, ale niewiele komputerów korzystało z tej opcji. Wszystko wskazuje na to, że tym razem będzie inaczej. Podczas tegorocznych targów IFA wszyscy liczący się producenci komputerów, zademonstrowali urządzanie pracujące pod kontrolą systemu Windows 8, obsługiwane zarówno za pomocą klawiatury i myszki, jak i dotyku.

- Najnowsza odsłona systemu operacyjnego Windows 8 podąża za najważniejszymi trendami na rynku IT. Oprogramowanie oferuje kilka wartościowych innowacji. Jestem przekonany, że system odniesie rynkowy sukces, a także przyczyni się do przetasowań na rynku komputerów i tabletów – informuje Dominik Podgórski, Microsoft Product Manager w firmie Senetic.

Więcej informacji na stronie http://www.senetic.pl/promo/windows-8/