Windows 8 nadejdzie 26 X 2012

Od jakiegoś czasu mamy już darmowe wydania Windows 8, pozwalające zapoznać się z nadchodzącym systemem operacyjnym Microsoftu. Wczoraj poinformowano zaś, że jego finalna wersja ujrzy światło dzienne 26 października tego roku.

Ogłosił to osobiście Steven Sinofsky, jeden z prezesów Microsoftu, a informacja ta znalazła potwierdzenie na oficjalnym blogu firmy - Windows Team Blog. Posiadacze wcześniejszych wersji "windy" będą mogli zaktualizować ją do ósemki za niewielką dopłatą - w przypadku przechodzenia z XP na 8 będzie to koszt 40 dolarów, zaś w przypadku przejścia z Windows 7 na 8 koszt ma wynieść zaledwie 10 dolarów. W pierwszym przypadku akcja promocyjna potrwa do 31 stycznia 2013 roku, zaś w drugim - na promocję załapią się tylko ci użytkownicy, którzy kupili system 7 po 2 VI 2012.

Windows 8

Windows 8

Także "w okolicach" premiery finalnej wersji Windows 8 spodziewany jest tablet firmy &##8211; Microsoft's Surface Windows RT. Mam pytanie do naszych czytelników - czy skorzystacie z promocji i przesiądziecie się na "ósemkę", czy też zostajemy przy starych, dobrych i znanych systemach?