Windows 8 nastawiony na elektroniczną rozrywkę?

Anonimowi informatorzy donoszą, że kolejny system operacyjny Microsoftu będzie w dużej mierze nastawiony na wspieranie elektronicznej rozrywki. Amerykańska firma chce ponoć dzięki niemu tchnąć nowego ducha w pecetowe granie.

O planach Microsoftu donosi serwis TechRadar powołujący się na źródła zbliżone do amerykańskiej firmy. Ich zdaniem Windows 8, którego premiera nie odbędzie się jeszcze przez kilka lat, jest nastawiony na mocne promowanie i wspieranie pecetowej elektronicznej rozrywki. Microsoft chce ponoć dzięki swojemu kolejnemu systemowi operacyjnemu tchnąć nowego ducha w inicjatywę Games for Windows.

Plotki te potwierdzać może zatrudnienie w Microsofcie byłego pracownika Hewlett-Packard i założyciela Voodoo PC - Rahula Sooda. I choć nie wiadomo jeszcze czym dokładnie zajmie się Sood, to warto przypomnieć, że w HP stał on właśnie na czele oddziału zajmującego się elektroniczną rozrywką. On sam na swym blogu napisał, że już w styczniu rozpocznie pracę na czymś bardzo, bardzo fajnym. Czy będą to jednak gry? Tego na pewno dowiemy się już za jakiś czas.


Zobacz również