Windows 8 - oglądaj premierę na żywo

W dniu dzisiejszym odbędzie się długo oczekiwana premiera najnowszego systemu operacyjnego firmy Micorosft. Serdecznie zapraszamy do oglądania tego interesującego wydarzenia na żywo.

Premiera Windows 8 odbędzie się w Nowym Jorku. Microsoft umożliwił śledzenie wydarzenia na żywo poprzez transmisję online.

Początek relacji o godzinie 17:15 czasu polskiego. Oglądaj transmisję

Windows 8 to z całą pewnością jeden z najbardziej oczekiwanych systemów Microsoftu. Jego zadaniem jest przeprowadzenie użytkowników z epoki tradycyjnych komputerów do czasów, których symbolem jest ekran dotykowy. System ten będzie przeznaczony zarówno na komputery obsługiwane za pomocą myszki i klawiatury, jak i na urządzenia wyposażone ekran dotykowy.

Najnowszy system Microsoftu budzi skrajne emocje. Kompletnie zmieniony interfejs dla niektórych wydaje się niezbyt funkcjonalny. Inni natomiast cieszą się z nowych możliwości okienek. Czy Windows 8 okaże się kolejną Vistą, czy może godnym następcą Windows 7? Tego dowiemy się zapewne niedługo. Zanim to nastąpi warto zapoznać się z tekstem naszego kolegi redakcyjnego, który dość dokładnie zapoznał się z nowym dziełem Microsoftu. Zachęcamy do lektury tekstu Wszystko, co chcesz wiedzieć o Windows 8, ale boisz się zapytać.

Nasi redaktorzy porównali wydajność Windowsa 7 i 8. Można dowiedzieć się, który z systemów szybciej się uruchamia i lepiej nadaje się do pracy na ultrabooku. Oczywiście nie odbyło się bez standardowych testów za pomocą benchmarków. O wydajności systemów można przeczytać w tekście Windows 8 kontra Windows 7

Osobom, które zastanawiają się czy przesiadka na nowe okienka może okazać się kłopotliwa polecamy tekst Windows 8: 14 najczęstszych problemów i pytań po przesiadce (1/2) oraz jego drugą część. Użytkownicy znajdą w nich odpowiedzi na najczęściej pojawiające się wątpliwości i pytania dotyczące Windows 8.