Windows 8 osiągnął status RTM i trafi do tłoczni już w lipcu?

Coraz więcej wskazuje na to, że już w październiku Microsoft wprowadzi na rynek system Windows 8. Zresztą jest to chyba najsensowniejszy termin.

Serwis Neowin opierając się na doniesieniach "znanego w przeszłości z wycieków informacji na temat Windows" rosyjskiego blogera "Wzor" donosi, że kompilacja RTM (Release To Manufacturing; gotowy do produkcji) systemu operacyjnego Windows 8 będzie nosiła numer 8500.0.120623-1707. Podobno jest już ona gotowa i zostanie zaprezentowana pomiędzy 17 a 20 lipca na corocznej konferencji Microsoft's Global Exchange (MGX).

W sumie Microsoft nie ma innego wyjścia...

Oczywiście do doniesień rosyjskiego blogera powinno się podchodzić z dużą ostrożnością. Trzeba tutaj jednak zauważyć, że lipcowa data jest bardzo prawdopodobna. Jeżeli bowiem Microsoft przedstawiłby wówczas Windows 8 RTM, to opierając się na planie wydawniczym Windows 7, powinniśmy być świadkami premiery "ósemki" już w październiku. Potwierdzone zostałyby więc tym samym liczne wcześniejsze spekulacje na ten temat.

Zobacz również:

  • Windows 12 - wymagania, data premiery, cena [27.03.2023]
  • Koniec Windows 8.1. Czy można go dalej używać?

Ponadto, jeżeli nie udałoby się dostarczyć wersji RTM do lipca, najprawdopodobniej nie zobaczyliśmy "tabletowego" systemu przed świętami. Gigant straciłby wówczas wielką okazję, jaką stwarza gorączka przedświątecznych zakupów. Co więcej, z pewnością liczą też na nią producenci komputerów, co nie powinno być obojętne Microsoftowi.

Za lipcową datą przemawia także kolejny fakt: Microsoft zamierza dostarczać na rynek tablety z Windows 8 i raczej nie powinien odwlekać w czasie ich premiery.