Windows 8 - pobierz wersję beta systemu

Inaczej niż w przypadku Windows 7 trzy lata temu, Microsoft postanowił, że każdy chętny będzie mógł przetestować wczesną wersję pokazową nowego systemu operacyjnego. Windows 8 Developer Preview nie oferuje wszystkich możliwości, które pojawią się w finalnej wersji, ale pozwala bliżej zapoznać się z nowymi właściwościami systemu.

Pokazową wersję Windows 8 Developer Preview można już pobrać z naszego działu download. W zależności od wybranej wersji, obraz ISO zawierający system może mieć od 2,8 do 4,8 GB. W przypadku Windows 7 podobna wersja pokazowa został przedstawiona jedynie deweloperom na specjalnej konferencji. Pozostali musieli poczekać do wydania bety.

Tym razem, Microsoft zaprezentował nowy system wszystkim uczestnikom konferencji BUILD, a jego wersję testową udostępnił do pobrania dla każdego, kto chce bliżej przyjrzeć się właściwościom Windows 8. Wszyscy mogą pobrać system w trzech wersjach. Pierwsza to edycja 64-bitowa z narzędziami deweloperskimi, takimi jak Visual Studio 11 Express i SDK do tworzenia aplikacji dla nowego interfejsu Metro.

Zobacz również:

  • Popularna usługa przestanie obsługiwać Windows 7 i 8
  • Windows 11: co zmieni się w systemie? Oto nowości

Dwie pozostałe wersje to edycja dla 64-bitowych komputerów bez dołączonych narzędzi deweloperskich i taka sama wersja systemu dla komputerów 32-bitowych. W celu instalacji należy odpowiednio zapisać obraz ISO na DVD lub pendrivie. Wymagania to 1 GB RAM (2 GB dla wersji 64-bit) i 16 GB miejsca na twardym dysku (20 GB dla wersji 64-bit).

Oczywiście Microsoft zaznacza, że jest to wczesna i niestabilna wersja. Ma ona jedynie dać pewne pojęcie na temat tego, czym będzie nowy system. Zmiany jakie przyniesie zostały szerzej opisane w artykule: Windows 8 - co wiemy o nowym systemie Microsoftu?.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: