Windows 8 "puszcza oko" do deweloperów

Podczas konferencji TechEd Microsoft zaprezentował interesujące funkcje systemu Windows 8 przeznaczone dla programistów.

Podczas konferencji TechEd Linda Averett z Microsoftu zaprezentowała jak hipernadzorca systemu Windows 8 nie tylko pozwala na uruchomienie na tym samym komputerze systemu Windows 7, ale także na uruchomienie wspomnianych systemów równocześnie wyświetlając je w trybie podzielonego ekranu.

"Uważam to za niezwykle wygodne" - powiedziała Averett prezentując ekran, na którego jednej połowie widać było przystosowaną do interfejsu Metro grę "Cut The Rope", natomiast na drugiej jej wersję dla Windows 7.

Nowa funkcja powinna być przydatna szczególnie dla deweloperów, którzy będą dzięki niej mogli sprawdzić, czy dana aplikacja działa tak samo w środowisku Windows 8, jak i Windows 7.

Windows 8 i USB

Podczas prezentacji zebrani mogli również poznać mobilne zdolności systemu Windows 8, które pozwalają na stworzenia jego obrazu na przenośnej pamięci USB. W razie potrzeby użytkownik może podłączyć ją do dowolnego komputera z Windows 7 uzyskując w ten sposób możliwość pracy w nowym środowisku.

Ciekawe, czy zaprezentowana przez Microsoft funkcja faktycznie zachęci deweloperów do testowania jego nowej platformy.