Windows 8 - testy czas zacząć

Chcecie wypróbować nową wersję Windows? System operacyjny Windows 8 w wersji Consumer Preview jest już gotowy do pobrania. Zobaczcie jak go zdobyć.

Przygotujcie wasze łącza i znajdźcie trochę wolnego czasu. W internecie jest już Windows 8 w wersji Consumer Preview (czytaj: w wersji beta). Można go już pobrać, zainstalować i korzystać do woli. Oczywiście nie jest to jeszcze stabilne, pełne wydanie. Pozwoli jednak na pewno zorientować się w zaletach i wadach nowego systemu operacyjnego Windows.

Pobierz: Windows 8 Consumer Preview

Testowa wersja systemu działa również w polskiej wersji jezykowej. Instalator systemu Windows 8 Consumer Preview sprawdzi, czy na danym komputerze można go uruchomić i wybierze właściwą wersję do pobrania (32- lub 64-bit). Instalator ma również funkcje raportowania zgodności i pomocy dotyczącej aktualizacji. Dla większości wcześniejszych wersji systemu Windows dostępne są wbudowane narzędzia do tworzenia obrazów ISO lub uruchamialnych dysków flash (nie dotyczy to systemu Windows XP i wcześniejszych).

Zobacz również:

  • Używasz przeglądarki Edge? Możesz spodziewać się perfekcyjnych grafik
  • Jak włączyć domyślne wyświetlanie rozszerzeń plików Windows?

Przed instalacją Windows 8 Consumer Preview, warto (a wręcz należy) zapoznać się z informacjami na oficjalnej stronie nowego systemu.

Windows 8 - najważniejsze zmiany

Najważniejsze nowości do przetestowania w systemie Windows 8 to:

- nowy ekran startowym z interfejsem Metro i wszystkimi jego możliwościami (m.in. zdjęcia, kalendarz, mapy, poczta)

- poprawki i zmiany w tradycyjnym interfejsie Windows

- bliska współpraca z usługami Skydrive i Windows Live

- sklep internetowy Windows 8 Store

- Internet Explorer 10 mocno powiązany z architekturą samego systemu

- ulepszona obsługa wielu monitorów

- nowe centrum graczy Xbox Live

Windows 8 w wersji testowej to świetny sposób na sprawdzenia jak wiele zmian wprowadza nowa wersja najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie. OS wymaga jeszcze nieco poprawek, ale jeśli macie czas i nieco umiejętności, koniecznie zobaczcie jak działa.

Jak Wam się podoba nowy Windows?

________________________________

Dowiedz się więcej: Microsoft Windows 8 Consumer Preview - pobieraj i testuj!