Windows 8 umożliwi korzystanie z Xbox Live na PC

Windows 8 to kolejny system operacyjny firmy Microsoft, który w założeniu zawojować ma świat oraz jego przyległości. Co ciekawe, kilka ciekawych funkcji znajdą w nim także gracze. Jedną z nich będzie wsparcie dla usługi Xbox Live.

Major Nelson przyznał na niedawnej konferencji prasowej, że wraz z nadejściem Windows 8 gracze będą mogli korzystać z usługi Xbox Live na komputerach PC.

"Jesteśmy niezwykle podekscytowani tym, że Xbox Live będzie dostępny w Windows 8. Umożliwi to bowiem przenoszenie ulubionych gier, filmów czy muzyki pomiędzy wybranymi przez siebie urządzeniami firmy Microsoft lub tymi działającymi pod Windows." - stwierdził Nelson.

Windows 8 z Xbox Live to dośc interesująca opcja dla graczy

Windows 8 z Xbox Live to dośc interesująca opcja dla graczy

Przedstawiciel Microsoftu obiecał także, że proces tworzenia gier na Windows 8, które zintegrowane z Xbox Live zostanie maksymalnie uproszczony. Dzięki temu deweloperzy nie będą musieli poświęcać mu zbyt wiele uwagi, pieniędzy i czasu.

Jeśli macie ochotę dowiedzieć się więcej to zapraszam do obejrzenia przemówienia Majora Nelson dostępnego na oficjalnej witrynie Microsoftu.