Windows 8: użytkownicy kochają Menu Start

Brak przycisku rozwijającego menu Start to zdaniem wielu użytkowników jedna z największych wad systemu Windows 8. Potwierdziła to właśnie firma SweetLabs.

Windows 8 to bardzo kontrowersyjny system operacyjny, który na długo przed swoją premierą był ostro krytykowany przez internautów. Jedna z wielu rzeczy, która im się nie podobała, to podjęta przez Microsoft decyzja o usunięciu przycisku rozwijającego menu Start.

Na szczęście rozwiązaniem tego problemu zajęła się m.in. firma SweetLabs, która przygotowała aplikację o nazwie Pokki (obecnie na rynku tego typu aplikacji jest ok. 30) przywracającą w Windows 8 Menu Start. Z okazji zbliżającego się końca roku opublikowała też właśnie interesujące podsumowanie, z którego wynika, że w zaledwie 6 tygodni od premiery została ona pobrana 500 000 razy. Co więcej, aż 85% osób korzystających z aplikacji przywracających Menu Start postanowiło dzięki nim uniknąć niektórych funkcji ekranu startowego "ósemki", lub go wyłączyć. Pozostałe interesujące statystyki przedstawia poniższa infografika:

SweetLabs pokki

SweetLabs pokki

Dane te z pewnością nie są na rękę Microsoftowi. Ponadto stają się jeszcze bardziej interesujące, jeżeli weźmiemy pod uwagę przedstawione niedawno przez Julie Larson-Green (zastąpiła Stevena Sinofsky'ego) dane, z których wynikało, że użytkownicy Windows 8 nie mają problemu z dostosowaniem się do jego nowych funkcji.


Zobacz również