Windows 8 w 2012 roku? Steve Ballmer się pomylił...

Z ostatnich informacji podanych przez Steve'a Ballmera wynika, że Windows 8 powinien pojawić się na rynku w przyszłym roku. Microsoft jednak temu zaprzecza…


Steve Ballmer mówi o Windows 8. Microsoft mówi o "nieścisłości"

Na obywającym się w Tokio Microsoft Developer Forum prezes amerykańskiego giganta oficjalnie potwierdził, że następca Windows 7 pojawi się na rynku w 2012 roku. Ponadto przyznał, że będzie on nosił nazwę, pod którą występuje obecnie, czyli Windows 8.

Okazało się jednak, że Ballmer pośpieszył się ze swoimi deklaracjami. Microsoft wydał bowiem wczoraj wieczorem oświadczenie, w którym próbował się z nich wycofać.

Zobacz również:

  • Windows 12 - wymagania, kiedy premiera, cena [24.11.2022]
  • Nadchodzi koniec systemu Windows, za którym nikt nie będzie tęsknił

Zdaniem rzecznika firmy, mieliśmy tutaj do czynienia z pewną "nieścisłością".

"My z niecierpliwością oczekujemy kolejnej generacji sprzętu korzystającego z Windows 7, który pojawi się w nadchodzącym roku fiskalnym. Jak do tej pory nie mamy jednak określonych żadnych terminów lub nazwy dla kolejnej wersji Windows". - przyznał on ponadto w swoim wystąpieniu.

Trudno zgodzić się ze słowami rzecznika. Wypowiedź Ballmera była bowiem dosyć jasna. Zgodnie z udostępnionym zapisem brzmiała ona następująco:

"...patrząc w przód na następną generację systemów Windows, która ukaże się w przyszłym roku, znajdziemy więcej nowości. Gdy zakończy się ten rok, powinieneś [rozmówcą Ballmera był Akihiro Oba z japońskiego oddziału Microsoftu - przyp. red.] spodziewać się usłyszeć wiele o Windows 8."

Wspomniał też przy tym o pracujących pod kontrolą Windows 8 komputerach przenośnych typu stale, tabletach, komputerach PC oraz o tym, że będą one dostępne w różnych formach oraz typach.

Jak widać, Ballmer wyraźnie odniósł się w swojej wypowiedzi do Windows 8. Z pewnością jednak firmie Microsoft nie na rękę jest podanie tych informacji w tej chwili. Być może tak jak to miało miejsce np. w przypadku Windows 7, gigant chciał zachować jak najdłużej w tajemnicy oficjalną nazwę nowego systemu.

Co przewidują analitycy?

Analityk z firmy Directions on Microsoft, Michael Cherry twierdzi, że następcę Windows 7 powinniśmy raczej oczekiwać pod koniec 2012 roku lub na początku roku 2013. Większość analityków zgadza się jednak w kwestii jego oficjalnej nazwy przyznając, że najprawdopodobniej będzie ona brzmiała Windows 8.