Windows 8 w nowym Asusie Eee Pad Transformer?

Podobno nowa wersja Eee Pada Transformer zostanie wyposażona w system Windows 8, który jest przygotowywany przez Microsoft z myślą o dotykowych ekranach tabletów. Doskonale radzi sobie jednak także z myszą i klawiaturą, co, biorąc pod uwagę specyfikę tabletu Asusa, jest doskonałym połączeniem.

Windows 8

Informacje o możliwości wykorzystania Windows 8 przez w nowym Eee Pad Transformer podał serwis Notebook Italia. Wydaje się, że pomysł jest doskonały, gdyż urządzenie to może działać jak zwykły tablet, a po podłączeniu klawiatury zamienia się w laptopa. Windows 8 również jest swego rodzaju mieszanką systemu mobilnego i tradycyjnego, więc oba produkty pasowałyby do siebie idealnie.

Asusa Eee Pad Transformer z systemem Windows 8 może pojawić się na rynku w 2012 roku razem z nową wersją działającą pod kontrolą Androida. Opcja z systemem Google ma kosztować tyle samo, co obecnie, czyli około 1 700 zł. Wersja Windows 8 będzie podobno droższa.

Nowy system firmy Microsoft jest przygotowany z myślą o tabletach i ekranach dotykowych. Posiada interfejs podobny do tego, który zastosowano w Windows Phone 7. Zamiast okien mamy tu kafelki, które lepiej sprawdzają się w urządzeniach mobilnych. Można jednak obsługiwać go także myszą i klawiaturą, na co pozwala Eee Pad Transformer.

Urządzenie jako tablet jest praktyczniejsze do zastosowań rozrywkowych, a opcja z klawiaturą i touchpadem pozwoli na efektywniejszą pracę. Istnieją jednak wątpliwości, czy Windows 8 tworzony w oparciu o HTML 5 i Javascript obsłuży aplikacje pisane dla poprzednich wersji systemu Windows. Prawdopodobnie będzie wymagał odrębnych, dla niego przygotowanych programów.