Windows 8 w sprzedaży w październiku. To oficjalnie potwierdzony termin

System Windows 8 będzie miał premierę rynkową w październiku. Informacja ta nie jest żadną kolejną spekulacją, lecz oficjalnie potwierdzonym terminem przez Microsoft.


Podczas zorganizowanej w Kanadzie corocznej konferencji Worldwide Partner Conference Tami Reller, dyrektor finansowy i szef działu marketingu w firmie Microsoft poinformowała, że system Windows 8 w pierwszym tygodniu sierpnia osiągnie status Release to Manufacturing (RTM, produkt gotowy do wydania). Do rąk konsumentów, zarówno w wersji Windows RT (przeznaczonej do współpracy z architekturą ARM), jak i "zwykłej", powinien natomiast trafić pod koniec października.

Z blogu Microsoft Windows możemy się ponadto dowiedzieć, że pierwsze "okienka" ukierunkowane przede wszystkim na obsługę dotykiem zostaną udostępnione w 109 językach na 231 rynkach.

Kolejny kamień milowy

Oprócz zapowiedzi dotyczących Windows 8 dowiedzieliśmy się również, że jego poprzednik - Windows 7 - osiągnął kolejny kamień milowy. Od początku swojego istnienia Microsoft sprzedał już bowiem ponad 630 milionów jego kopii.

Windows 8 - tani system

Warto przypomnieć, że wraz z Windows 8 Microsoft zdecydował się na zaoferowanie naprawdę atrakcyjnej promocyjnej oferty jego sprzedaży: do 31 stycznia przyszłego roku użytkownicy oryginalnych wersji Windows XP, Vista i Windows 7 będą mogli przeprowadzić aktualizację za jedyne 40 USD. Więcej na temat temat dowiecie się z artykułu Windows 8 Pro: wszystko na temat taniej aktualizacji