Windows 8 zaczyna skupiać uwagę

W marcu po raz pierwszy usłyszeć mogliśmy o nowym systemie operacyjnym Microsoftu - Windows 8. Co ciekawe, prace nad "siódemką" nie zostały jeszcze ukończone, a gigant z Redmond już poszukuje ludzi mających odpowiadać za rozwój nowych okienek. Wszystko wskazuje więc na to, że Windows 7 nie będzie ostatnim systemem Microsoftu sygnowanym tą nazwą.

W Sieci krąży mnóstwo plotek na temat co będzie dalej z Windows po premierze "siódemki". Jeśli twierdzicie, że następne okienka oparte zostaną na "chmurze" albo, że mają mieć cokolwiek wspólnego z projektami Midori lub Sungularity to grubo się mylicie. Kolejny Windows będzie po prostu kolejnym... Windows!

Warto przeczytać: artykuł "Windows 8: zaczęło się..."

Tymczasem Microsoft rozpoczął poszukiwania osób mających docelowo pracować nad nowymi okienkami. Na blogu CodenameWindows przeczytać można treść ogłoszenia Microsoftu, w którym gigant z Redmond szuka osoby na stanowisko Lead Software Development Engineer in Test przy pracach nad zmianami w usłudze DFSR (Distributed File System Replication). Według pierwszych informacji ma to być jedna z nowości Windows 8. DFSR ma zostać przebudowane i dostosowane do większej ilości zadań. W Windows 7 funkcja BrandCache działa w dwóch trybach: opartych na serwerze oraz p2p. W nowych okienkach usługa ma działać w oparciu o klastry i umożliwiać replikację w trybie jednostronnym. Powinno się to znacznie przyczynić do ułatwienia wymiany danych i informacji w firmach, gdzie już dużo komputerów, gdyż Microsoft ma w planach również inne nowości z tego zakresu (nie wiadomo na razie jakie).

Windows 8 ujrzy światło dzienne najprawdopodobniej w 2012 roku, natomiast koniec prac nad następcą Visty przewidziany jest już we wrześniu br.