"Windows 8 zapewnia mi 30 tys. USD miesięcznie", chwali się szczęśliwy deweloper

Twórca gier dla platformy Windows 8 przekonuje, że "jest ona fantastyczna". Chwali się ponadto, że dzięki niej na jego konto wpływa ok. 30 tysięcy dolarów miesięcznie.

Kevin Ashley to jeden z niewielu deweloperów zadowolonych z zaangażowania się w tworzenie aplikacji dla platformy Windows 8. Na swoim blogu zamieścił właśnie wpis, w którym możemy przeczytać m.in., że "Windows 8 to fantastyczny system operacyjny, szybki, płynny, z pięknym nowoczesnym designem przeznaczonym zarówno dla tabletów, jak i desktopów".

O ile jednak tę marketingową propagandę powinniśmy raczej traktować z przymrużeniem oka, o tyle kolejne informacje podane przez Ashley'a są całkiem ciekawe. Przekonuje on bowiem, że jego aplikacje dostarczają mu co miesiąc ok. 30 tysięcy dolarów przychodu z reklamy i sprzedaży wirtualnych dóbr. Ostrzega jednak jednocześnie, że osiągnięcie takiego sukcesu finansowego nie jest łatwe:

"Spędziłem wiele nocy i weekendów dopracowując kod i kładąc się o drugiej w nocy spać. Nie jest łatwe stworzyć aplikację, z której będzie korzystać pół miliona osób w różnych krajach. Musiałem przeczytać tysiące opinii, odpowiedzieć na tysiące pytań i wykonać setki usprawnień sugerowanych przez użytkowników, aby osiągnąć taki wynik. Prawda jest taka: każda aplikacja osiągająca taki poziom jest dziełem sztuki, wymaga wiele cierpliwości, pracy i poświęcenia"

A kim tak właściwie jest Kevin Ashley? Twórcą darmowej gry Card Games Chest. Jest ona bardzo popularna w Windows Store i ma obecnie 581 ocen z ogólnym wynikiem prawie czterech gwiazdek.

"Kiedy zaczynałem ten projekt nie myślałem o zarabianiu pieniędzy: to jest moje hobby, to jest to co lubię robić w weekendy i noce, gdy jestem z dala od mojej codziennej działalności" - dodaje Ashley.


Zobacz również