Windows 8 źle wpłynął na poziom zadowolenia klientów Microsoftu. Windows 8.1 deską ratunkową?

Wprowadzenie na rynek systemu Windows 8 miało zły wpływ na tzw. poziom zadowolenia amerykańskich klientów Microsoftu.

Wraz z wprowadzeniem na rynek systemu Windows 8 Microsoft miał nadzieję, że wpłynie pozytywnie na sprzedaż PC. Dzisiaj wiemy już, że tak się nie stało, natomiast "ósemka" została słabo przyjęta przez konsumentów, którym przede wszystkim nie przypadł do gustu nowy dotykowy interfejs.

Jak się właśnie dowiadujemy z nowego corocznego raportu organizacji American Customer Satisfaction Index (ACSI), w porównaniu do poprzedniego roku premiera Windows 8 miała także zły wpływ na poziom zadowolenia amerykańskich klientów Microsoftu, który wynosi obecnie 74 punkty (spadek o 1,3 punktu procentowego). Z podobnym spadkiem mieliśmy do czynienia w 2006 roku po premierze katastrofalnej Visty (wówczas Microsoft zatrzymał się na jeszcze niższym poziomie 73 punktów), który to stan z roku na rok się pogłębiał aż do czasu wypuszczenia na rynek cenionego przez konsumentów Windows 7 (2010 rok: skok z 70 do 76 punktów).

Być może więc w przyszłym roku będziemy mieli do czynienia z podobną sytuacją dzięki zmianie wydawniczej strategii Microsoftu i udostępnieniu za darmo aktualizacji Windows 8.1 oferującej wiele zmian, z których część bazować ma na zebranych do tej pory opiniach użytkowników "ósemki".

Z raportem zapoznacie się tutaj.