Windows 8 zostanie w pełni wykorzystany przez 40 "dotykowych" Ultrabooków

Firma Intel przedstawiła kilka interesujących informacji na temat Ultrabooków. Wynika z nich m.in., że jeszcze w tym roku na rynku powinno pojawić się 40 różnych modeli wyposażonych w ekrany dotykowe.


Tuż przed zorganizowanym w Tajpej Intel Ultrabook Symposium przedstawiciel amerykańskiej firmy przedstawił kilka interesujących informacji dotyczących najnowszej kategorii komputerów przenośnych, czyli Ultrabooków.

Wiele projektów, obniżki cen

Według słów Navina Shenoy'a, wiceprezesa Intel Architecture Group, producenci przygotowali już 140 projektów Ultrabooków, z których obecnie 35 jest już dostępnych. Zapowiedział on ponadto, że wraz z przejściem na 22-nanometrowe procesory Ivy Bridge będziemy wkrótce świadkami szerokiej obniżki cen modeli pierwszej generacji (bazujących na platformie Sandy Bridge), które można będzie kupić już za 699 USD.

Modele "dotykowe"

Co więcej, według Shenoy'a jeszcze w tym roku powinno na rynek trafić aż 40 modeli Ultrabooków oferujących do dyspozycji użytkowników dotykowe ekrany. Oczywiście urządzenia te zaprojektowano przede wszystkim z myślą o mającym się pojawić na rynku 26 października systemie Microsoft Windows 8.

Procesory Haswell

Warto na koniec dodać, że Shenoy wspomniał również o nowej generacji układach SoC: Haswell. Będą one, podobnie jak procesory Ivy Bridge, wykonane w 22-nanometrowym wymiarze, lecz w odróżnieniu od nich mają cechować się nawet 20-krotnie mniejszym zapotrzebowaniem na energię.

Ciekawe, ile faktycznie dzięki nim użytkownicy Ultrabooków zyskają na czasie pracy na baterii. Czyżby całodzienne surfowanie po Internecie z dala od gniazdka było możliwe do osiągnięcia? Wedle Intela tak!

____________________

Osobom zainteresowanym Ultrabookami polecam do przeczytania artykuł "Ultrabooki III generacji, okulary Google - co nas czeka w 2013 roku?"