Windows 9: Microsoft chyba przesunął premierę na 2015 rok

Jeżeli czekacie już z niecierpliwością na Windows 9 mam dla Was przykrą informację. Microsoft podobno przesunął jego premierę na 2015 rok.

Jesteśmy już po premierze rynkowej Windows 8.1. Warto jednak pamiętać, że jest to w zasadzie jedynie aktualizacja, za pomocą której Microsoft próbuje naprawić błędy popełnione przy Windows 8 i przyciągnąć nowych użytkowników wcześniejszych wersji "okienek". Wielu z nich czeka już jednak raczej na premierę zupełnie nowego systemu (a nie aktualizacji), czyli (przyjmijmy, że tak się będzie nazywał) Windows 9. O ile jednak wcześniejsze doniesienia mówiły, że powinien on trafić na rynek jesienią 2014 roku, o tyle najnowsze nie są dla oczekujących go osób najlepsze. Mary Jo Foley z ZDNet twierdzi bowiem (powołując się na swoje źródła), że Microsoft zmienił plany wydawnicze i zamierza wydać "dziewiątkę" dopiero wiosną 2015 roku.

Windows 9 - kilka słów

Oczywiście obecnie nie ma żadnych potwierdzonych informacji na temat Windows 9. Z pojawiających się jednak do tej pory spekulacji wynika (tak twierdzi również wspomniana Mary Jo Foley), że wraz z nim Microsoft zdecyduje się na zbliżenie do siebie platform Windows oraz Windows Phone. Potwierdzają to wcześniejsze doniesienia z jednego z wewnętrznych spotkań pracowników Microsoftu, podczas któego Terry Myerson zapowiedział podobno, iż w niedalekiej przyszłości nastąpi unifikacja sklepów Windows Phone i Windows.


Zobacz również