Windows 9 Threshold Technical Preview może pojawić się dopiero w październiku

Microsoft planuje konferencję poświęconą systemowi operacyjnemu z Redmond na ostatni dzień września. Nie oznacza to jednak, że plotki dotyczące udostępnienia Windows 9 Technical Preview tego samego dnia się potwierdzą. Kolejne doniesienia wskazują na to, że na to wydanie rozwojowe poczekamy do października.

Kilka tygodni temu w sieci pojawiły się doniesienia, pochodzące od zwykle dobrze poinformowanych źródeł, że Windows 9 Technical Preview ma zadebiutować pod koniec września. Już wtedy jednak osoby odpowiedzialne za przecieki informowały, że premiera wersji rozwojowej oprogramowania Microsoftu może się nieco przesunąć w czasie.

Konferencja Microsoftu przewidziana na koniec września ma być przeznaczona nie dla konsumentów, a dla partnerów firmy i przedstawicieli mediów. Gigant z Redmond zdecydował się też nie udostępniać streamu online z tego wydarzenia. Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom, premiera Windows 9 Technical Preview, czyli wydania rozwojowego systemu o nazwie kodowej Threshold, przesunięta zostanie na kolejny miesiąc.

Windows 9 Threshold Technical Preview może pojawić się dopiero w październiku

Nie powinno być to zaskoczeniem. Firma Satyi Nadelli ma jeszcze wiele miesięcy, żeby zaprezentować swój nowy system. Najwyraźniej inżynierowie z Redmond nie są jeszcze gotowi, żeby pokazać efekty swoich ostatnich kilku miesięcy pracy publicznie. Wiemy jednak, czego się spodziewać. Windows 9 ma być bowiem następcą nie tylko Windows 8.1, ale też jednocześnie Windows Phone 8.1, a do systemu powróci Menu Start i zawita po raz pierwszy asystent głosowy Cortana.

źródło: techcrunch.com