Windows 9 Threshold w wersji preview może pojawić się już za miesiąc

Windows 9 Threshold może pojawić się już pod koniec września. Możliwe, że Microsoft zdecyduje się udostępnić testową wersję nowej odsłony swojego systemu operacyjnego wszystkim chętnym bez żadnych ograniczeń.

Microsoft w zeszłym roku wydał poprawione wydanie systemu operacyjnego Windows 8 do komputerów i tabletów o nazwie Windows 8.1. Od tego czasu pojawiła się jedna duża aktualizacja o Spring Update, nazywana też Windows 8.1 Update 1. To uaktualnienie przyniosło dużo nowości i ułatwiło obsługę systemu osobom, które korzystają z niego za pomocą klawiatury i myszy, a nie panelu dotykowego.

Niestety, nie spełniły się oczekiwania poukładane w Windows 8.1 Update 2. Microsoft nie zdecydował się na wprowadzenie w aktualizacji o oficjalnej nazwie August Update na wprowadzenie kolejnych gruntownych zmian. Zamiast tego gigant z Redmond pracuje nad kolejnym dużym wydaniem systemu operacyjnego Windows. Prawdopodobnie będzie on nosił nazwę Windows 9 Threshold i zadebiutuje w 2015 roku. Ta wersja ma być jednocześnie następcą Windows 8.1, Windows RT i Windows Phone i powróci w niej Menu Start w nowej, kafelkowej odsłonie.

Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [15.10.2021]
Windows 9 Threshold w wersji preview może pojawić się już za miesiąc

Jak donosi na łamach ZDNet blogerka Mary Jo Foley, jej źródła informują o spodziewanym udostępnieniu wersji testowej Windows 9. System w wersji Preview według nich ma trafić w ręce testerów już pod koniec września, a jeśli coś po drodze się opóźni, to na początku października. Co istotne, ta edycja Windows 9 Threshold ma być dostępna publicznie, a system pobrać i zainstalować na swoim urządzeniu będzie mógł każdy chętny.

źródło: zdnet.com