Windows 9 dla użytkowników Windows 7 za 30 USD

Upgrade z Windows 7 do Windows 9 zostanie zaoferowany w przystępnej cenie - donosi "WZor".

Kilka dni temu na stronie Microsoftu udostępniona została niechcący wersja Technical Preview najnowszego systemu, który, być może zamiast oczekiwanej nazwy "Windows 9" będzie nazywał się po prostu "Windows". Nieco później Andreas Diantoro, szef indonezyjskiego oddziału Microsoftu, udzielił wywiadu dziennikarzowi portalu Detik.com, z którego wynikało, że użytkownicy Windows 8 i 8.1 będą mieli możliwość darmowego upgrade'u do najnowszych "okienek".

Przystępne cenowo przejście z Windows 7

Znacznie bardziej istotną informacją jest jednak cena, jaką za upgrade przyjdzie zapłacić użytkownikom dominującego na rynku Windows 7. Niestety nie mamy na ten temat żadnych pewnych doniesień. Głos w tej sprawie zabrał jednak właśnie znany z wielu "przecieków" na temat Windows 9 "WZor", który przekonuje, że proces aktualizacji nie będzie zbyt mocno obciążający dla portfela. Według niego Microsoft wyceni go na 30 dolarów.

Dlaczego?

Microsoft wie, że Windows 8 niezbyt przypadł użytkownikom do gustu. Decydując się na udostępnienie Windows 9 zgodnie z opisaną powyżej polityką chyba liczy na to, że nie tylko użytkownicy "ósemki" jak najszybciej przejdą na nowe "okienka", ale w ich ślady pójdą również miliony fanów "siódemki".