Windows 9 i Windows 10 - garść informacji

W Sieci pojawiły się kolejne niepotwierdzone informacje na temat planów Microsoftu dotyczących systemów Windows 9, Windows 10, Windows RT i Windows Phone.

Microsoft udostępni wkrótce aktualizację Windows 8.1. W Sieci pojawiły się już jednak informacje na temat kolejnych pełnych wersji "okienek": Windows 9 i Windows 10. Podzielił się nimi jeden z użytkowników forum Ru-Board (WZOR), który wcześniej dał się poznać, jako dostawca bardzo dokładnych doniesień na temat nowych produktów Microsoftu.

Windows 9

Windows 9 ma pojawić się na rynku w przyszłym roku i ma być bardzo podobny do poprzedniej platformy. Ponadto Microsoft zamierza przywrócić interfejs Aero, lecz nie będzie on taki sam, jak znany nam obecnie.

Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [27.09.2021]
  • Windows 10 samoczynnie sprawdza, czy może przejść na Windows 11

Windows 10

Wraz z Windows 10 Microsoft szykuje się do poważnej zmiany. WZOR twierdzi bowiem, że będziemy mieli tutaj do czynienia z systemem "w pełni opartym na chmurze". Jego pierwsza koncepcja miałaby zostać zaprezentowana już na początku przyszłego miesiąca.

Windows Phone i RT

WZOR podzielił się również informacjami na temat mobilnych systemów Microsoftu: Windows Phone i Windows RT. Jego zdaniem zostaną one w przyszłości połączone.