Windows 9 ma być udostępniany bezpłatnie, ale tylko użytkownikom poprzedniej wersji

Do prezentacji pierwszej publicznej wersji beta Windows 9 pozostał niecały miesiąc, a do sieci trafia coraz więcej informacji na temat nadchodzącego systemu operacyjnego od Microsoftu. Dzisiaj do sieci trafiły doniesienia dotyczące ceny za oprogramowanie, jakie ma w planach ustalić firma z Redmond.

Do premiery systemu roboczo nazywanego Windows 9 pozostało jeszcze wiele miesięcy. Debiut tej edycji OS-u od Microsoftu, oznaczonego kryptonimem Threshold, zaplanowany jest na początek przyszłego roku. 30 września z kolei ma zostać udostępniona pierwsza wersja beta oznaczona jako Technology Preview, gdzie użytkownicy będą mogli zapoznać się z kilkoma nowościami.

Windows 9 ma wprowadzić zupełnie nowe, minimalistyczne i wzbogacone o kafelki Menu Star. Użytkownicy mogą spodziewać się też pracy aplikacji Modern w oknach oraz jeszcze lepszego dostosowania interfejsu na urządzeniach korzystających z klawiatury i myszy. Głównym środowiskiem ma być też znów pulpit, a ekran startowy z kafelkami będzie wyświetlany domyślnie jako pierwszy tylko na tabletach.

Zobacz również:

  • Windows 11 wprowadza przebudowaną aplikację Zdjęć
Windows 9 ma być udostępniany bezpłatnie, ale tylko użytkownikom poprzedniej wersji

Otwarte pozostaje natomiast pytanie, czy i jak wysoką opłatę będzie pobierał Microsoft za wersję pudełkową systemu oraz aktualizację do Windows 9. Jak donosi serwis Myce.com, w przypadku użytkowników domowych aktualizacja do nowej wersji ma być bezpłatna dla wszystkich posiadaczy urządzeń z Windows 8.1. Osoby ze starszym systemem Microsoftu będą musiał zapłacić za aktualizację, ale ma być ona tańsza, niż do tej pory - około 20 dolarów.

źródło: myce.com