Windows 9 może mieć premierę zaledwie dwa miesiące po Windows Blue

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami serwisu DigiTimes.com, Microsoft planuje wydać system Windows 9 w rok po premierze Windows 8.

Microsoft wprowadził do sprzedaży Windows 8 w październiku poprzedniego roku, zaś obecnie pracuje nad aktualizacją Windows 8.1 (kodowa nazwa Blue), której pierwsza publiczna beta prawdopodobnie zostanie udostępniona w czerwcu podczas konferencji TechEd 2013, natomiast wersja finalna - w sierpniu.

Jak już miałem okazję pisać, Microsoft poinformował też niechcący (a może chcący?), że pracuje nad zupełnie nową wersją swoich okienek, czyli Windows 9. Kilka dni później serwis Win8China (zdarzało mu się wcześniej dzielić trafnymi informacjami na temat przyszłych systemów Windows) poinformował natomiast, że wedle jego źródeł "dziewiątka" zostanie wydana w listopadzie przyszłego roku, natomiast jej wersja beta pojawi się kilka miesięcy wcześniej, w styczniu.

Zupełnie inną datę podał właśnie serwis DigiTimes.com, który twierdzi, że Windows 9 będzie miał premierę już w październiku, czyli rok po premierze Windows 8 oraz zaledwie dwa miesiące po jego aktualizacji przez Blue.

Oczywiście jak zawsze Microsoft nie komentuje żadnych tego typu doniesień. Powinniśmy je traktować raczej z przymrużeniem oka.