Windows 9 odkryty w patencie Microsoftu

Nowy patent Microsoftu sugeruje, że następcą Windows 8.1 miał być Windows 9, a nie Windows 10.

Windows 9 był oczekiwanym przez rynek następcą Windows 8.1. Microsoft mocno jednak zaskoczył wszystkich decydując się na pominięcie "dziewiątki" i przeskoczenie od razu do Windows 10. Dlaczego podjął taką decyzję? Przeszukując internet można natknąć się na kilka teorii:

- Microsoft uznał Windows 8.1 za "dziewiątkę"

- Microsoft chciał podkreślić z jak ogromnymi różnicami mamy do czynienia w przypadku Windows 10 i Windows 8.1

- Microsoft chciał w ten sposób uniknąć problemów z błędną klasyfikacją wielu desktopowych programów, które sprawdzając jedynie pierwszy znak po słowie Windows mogłyby uznać Windows 9 za Windows 95/98

Zobacz również:

  • Windows 10 - 16 prostych sposobów na przyśpieszenie działania systemu [PORADNIK]
  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [24.01.2022]

Windows 9 - jednak miał zastąpić Windows 8.1?

Dzisiaj za sprawą użytkownika Twittera WalkingCat, który natrafił na opublikowany z końcem marca patent Microsoftu możemy pokusić się o zbudowanie kolejnej teorii dotyczącą Windows 9. Znalazł się w nim bowiem fragment, w którym pojawia się zwrot "Windows 9 ‘Threshold’":

Windows 9 odkryty w patencie Microsoftu

Windows 9 Threshold

Oczywiście cały czas pozostajemy jedynie w sferze spekulacji, ale zapis ten może sugerować, że Microsoft początkowo planował nazwać nowy system Windows 9 (Threshold to nazwa kodowa następcy Windows 8.1). Jeżeli tak było faktycznie, nazwa Windows 10 mogłaby być zarezerwowana dla zapowiadanej na lato aktualizacji Redstone.