Windows 9 z nowym Menu Start na pierwszym filmie

Do udostępnienia pierwszej wersji rozwojowej Windows 9 pozostały jeszcze przynajmniej trzy tygodnie, ale już teraz do sieci trafiły już zdjęcia i filmy prezentujące nowy system w akcji. Widać na nich nowe Menu Start, które po blisko trzech latach nieobecności powróci do desktopowego wydania systemu operacyjnego Microsoftu.

Powrót usuniętego w Windows 8 Menu Start do systemu operacyjnego od Microsoftu nie jest zaskoczeniem, bo wspominali o tym już w kilka miesięcy temu przedstawiciele firmy. Do tej pory dysponowaliśmy jednak wyłącznie kilkoma zrzutami ekranu, które przedstawiały to, jak nowe Menu Start może wyglądać. Teraz do sieci trafiły zupełnie nowe materiały rzekomo pochodzące z testowego wydania Windows 9.

Udostępnienia pierwszej publicznie dostępnej wersji Windows 9 o nazwie Technology Preview spodziewamy się dokładnie 30 września. To wtedy wszyscy chętni będą mogli zobaczyć, jak prezentuje się nowe oprogramowanie Microsoftu. Nie wiadomo jednak, czy w tak wczesnym buildzie pojawią się wszystkie oczekiwane funkcje, w tym właśnie Menu Start oraz praca na aplikacjach Modern w oknach i asystent głosowy Cortana.

Osoby zainteresowane nowym Menu Start w Windows 9 mogą zapoznać się z filmem wideo, który trafił do serwisu YouTube. Autor materiału twierdzi, że nagranie wykonane zostało właśnie z poziomu nowego systemu operacyjnego Microsoftu. Czy jest autentyczne dowiemy się zapewne dopiero po premierze. Jeśli jednak Microsoft faktycznie planuje powrót Menu Start, to jego połączenie z kafelkami może dokładnie tak wyglądać.